دانلود راحت و بی دردسر ویدئوهای Youtube با مرورگر اپرا

دانلود راحت و بی دردسر ویدئوهای Youtube با مرورگر اپرا

یوتیوب قدرتمندترین سایت به اشتراک گذاری ویدئو در دنیای مجازیست . قدرتمند بودن آن هم تعجبی ندارد ، زیرا غول بزرگی با نام گوگل را پشتیبان خود میبیند . هفتصد میلیارد بازدید در سال ۲۰۱۰ گواه این مدعاست .

شاید برای دیدن بعضی ویدئوهای مورد علاقه تان تا به حال به این سایت سری زده باشید . حتما متوجه شده اید که امکان دانلود ویدئوها به صورت مستقیم وجود ندارد و باید از ابزارهای واسطه به منظور انجام این کار استفاده کرد .

بعضی ها از برنامه های دانلودر استفاده میکنند . بعضی دیگر از سایت هایی که امکان دانلود ویدئوهای یوتیوب را به آنها میدهند ، بهره میبرند .

اما اینجا روش سومی هم وجود دارد . این روش با استفاده از مرورگر شما انجام پذیر است .

مرورگرهای فایرفاکس و کروم قابلیت افزونه پذیری دارند و شما میتوانید با استفاده از افزونه هایشان به دانلود از یوتیوب بپردازید . به تازگی و با انتشار نسخه ۱۱ مرورگر اپرا ، این مرورگر نیز به جمع کروم و فایرفاکس پیوست و قابلیت افزونه پذیری را در بین قابلیت های دیگرش گنجاند .

دیروز داشتم در بین افزونه های مرورگر اپرا که در سایت اپرا بودند گشت میزدم که ناگهان افزونه دانلود از یوتیوب را دیدم و فکر نوشتن این مقاله به سرم زد . با استفاده از این افزونه و نصب کردن آن روی مرورگر اپرا ۱۱ خود ، میتوانید بدون کوچکترین دردسری ، ویدئوهای مورد نظر خود را از یوتیوب دانلود کنید .

۱- ابتدا این افزونه را از اینجا دریافت کنید .

۲- سپس فایل افزونه ( که پسوند oex دارد ) را گرفته و روی پنجره اپرا بکشید و رها کنید ( Drag & Drop ) .

۳- با صفحه مانند تصویر زیر روبرو خواهید شد که از شما میپرسد که ” مایلید این افزونه را نصب کنید ؟ ” و شما باید دکمه Install را بفشارید .

 

پس از آن به سایت یوتیوب رفته و قطعه ویدئویی مورد نظر خود پیدا کنید . در هنگام پخش ویدئو و کمی پایین تر از قسمت نمایش تصویر ، چند دکمه را مشاهده میکنید . دکمه ای با نام Download وجود دارد . با کلیک بروی آن و انتخاب فرمت ویدئویی مرود نظر خود ، میتوانید به راحتی ویدئوی مورد نظر خود را دانلود کنید .